![H Φιλαρμονική Δήμου Τρίπολης στις επετειακές εκδηλώσεις για την Έξοδο του Μεσολογγίου](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/04/2d0e037422a2340b7cdac34405dbdf53_XL.jpg)
![H Φιλαρμονική Δήμου Τρίπολης στις επετειακές εκδηλώσεις για την Έξοδο του Μεσολογγίου](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/04/cd5cfeae48.jpeg)
Συμμετοχή της Φιλαρμονικής του Δήμου Τρίπολης στις επετειακές εκδηλώσεις 2023 για την Έξοδο του Μεσολογγίου θεωρώντας ότι είναι σημαντική η διατήρηση της μνήμης και η απόδοση τιμών σε όσους θυσιάστηκαν για την πατρίδα και την ελευθερία.
Συγκεκριμένα η Φιλαρμονική του Δήμου Τρίπολης, συμμετείχε στις «Εορταστικές εκδηλώσεις για την Έξοδο του Μεσολογγίου 2023» στην Ιερά Πόλη του Μεσολογγίου.
Στις επετειακές εκδηλώσεις μαζί με τη Φιλαρμονική παραβρέθηκε και ο Πρόεδρος του ΝΠΔΔ Δήμου Τρίπολης κ. Ηλίας Κούρος.
Ο κ. Κούρος κατέθεσε στεφάνι στο Μνημείο των Φιλελλήνων, εκπροσωπώντας το Δήμαρχο Τρίπολης κ. Κωνσταντίνο Τζιούμη.