![Δείτε Ζωντανά την Εκδήλωση στον Ιερό χώρο της Β΄ Εθνοσυνέλευσης στο Άστρος Κυνουρίας](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/04/7c67e16aa2301a76da20b4f918ad50d3_XL.jpg)
![Δείτε Ζωντανά την Εκδήλωση στον Ιερό χώρο της Β΄ Εθνοσυνέλευσης στο Άστρος Κυνουρίας](https://www.arcadialive.gr/images/joomgrabber/2023-04/4f34e5ee47.jpeg)
Παρασκευή 21 Απριλίου 2023, ημέρα ορόσημο για το Άστρος και για ολόκληρο τον Δήμο Βόρειας Κυνουρίας, κορυφώνονται οι εκδηλώσεις για τον εορτασμό της επετείου 200 χρόνων από τη Σύγκληση της Β΄ Εθνοσυνέλευσης του 1823.
Στον Ιερό χώρο της Β΄ Εθνοσυνέλευσης θα πραγματοποιηθεί Επιμνημόσυνη Δέηση και θ’ ακολουθήσει η εκφώνηση του πανηγυρικού λόγου της ημέρας από τον κ. Βασίλειο Κοντοζαμάνη, πρώην Αναπληρωτή Υπουργό Υγείας και Σύμβουλο του Πρωθυπουργού.
#εκδηλωση #LIVE