![Πολιτιστικό Διήμερο στα Τρόπαια Γορτυνίας](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/08/3f13759d20f8e63936ae40090f5f89a0_XL.jpg)
![Πολιτιστικό Διήμερο στα Τρόπαια Γορτυνίας](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/08/c082db7532.jpeg)
Ο Χορευτικός και Λαογραφικός Σύλλογος Γορτυνίας “Αρίων Ίππος” σας προσκαλεί να τον τιμήσετε με την παρουσία σας, στο πολιτιστικό διήμερο που διοργανώνει με το Δήμο Γορτυνίας.
4 και 5 Αυγούστου στο Δημοτικό σχολείο Τροπαίων
Πρώτη ημέρα, 4 Αυγούστου: 1ο αντάμωμα των πολιτιστικών συλλόγων των τοπικών κοινοτήτων της Γορτυνίας με γλέντι και χορό από την ορχήστρα των Δημήτρη Αγγέλου και Μάριου Αναστασιάδη.
Στο τραγούδι η Αντριάνα Μόκα. Είσοδος ελεύθερη.
Δεύτερη ημέρα, 5 Αυγούστου: θέατρο-μουσικό-χορευτική παράσταση “Ο Καραγκιόζης υποψήφιος Δήμαρχος” με χορούς και τραγούδια από τα χορευτικά τμήματα παιδιών και ενηλίκων του συλλόγου Αρίων Ίππος. Είσοδος ελεύθερη.
#εκδηλωση