![Συλλυπητήριο μήνυμα Δημάρχου Γορτυνίας για τον θάνατο του Πρωτοπρεσβύτερου π. Χρήστου Γούτσου](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/07/e5bec4581efdbca2d21366bf2b398455_XL.jpg)
![Συλλυπητήριο μήνυμα Δημάρχου Γορτυνίας για τον θάνατο του Πρωτοπρεσβύτερου π. Χρήστου Γούτσου](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/07/4f1cb034cb.jpeg)
Μετρώντας μια ακόμη μεγάλη απώλεια και με βαθύτατη θλίψη, θα αποχαιρετήσουμε σε λίγο στην Κοντοβάζαινα τον Πρωτοπρεσβύτερο π. Χρήστο Γούτσο, από το Καλλιάνι.
Ο παπα-Χρήστος ήταν σπουδαίος στο πνεύμα και μεγάλος στην καρδιά. Ξεχώρισε για την κοινωνική του μόρφωση και αφήνει πίσω του σπουδαίο έργο το οποίο υλοποιήθηκε με δική του πρωτοβουλία.
Η απώλειά του θα αφήσει σημάδι στην Δ.Ε. της Κοντοβάζαινας αλλά και στην Ιερά Μονή Κλειβωκάς που με αμείωτη αφοσίωση, φρόντιζε και λειτουργούσε. Καλό ταξίδι στην αιωνιότητα παπα-Χρήστο!
Ειλικρινή συλλυπητήρια στην οικογένειά του.
Ο Δήμαρχος Γορτυνίας
Ευστάθιος Χαρ. Κούλης