![Στην Αρκαδία ο πρωθυπουργός για τα εγκαίνια μονάδας διαχείρισης απορριμμάτων](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/11/70dceacf78f2d8e0f11f6c3acd830a98_XL.jpg)
![Στην Αρκαδία ο πρωθυπουργός για τα εγκαίνια μονάδας διαχείρισης απορριμμάτων](https://www.arcadialive.gr/images/joomgrabber/2023-11/a4185d0a3a.jpeg)
Στην Αρκαδία, θα βρεθεί σήμερα Τετάρτη (8/11), ο Κυριάκος Μητσοτάκης. Ο πρωθυπουργός, στις 3 το μεσημέρι, θα παρευρεθεί και θα μιλήσει στα εγκαίνια της νέας κεντρικής μονάδας διαχείρισης απορριμμάτων της Περιφέρειας Πελοποννήσου, στην Παλαιόχουνη του δήμου Τρίπολης.
Η ΣΔΙΤ Απορριμμάτων της Πελοποννήσου, είναι ένα απ’ τα πιο σπουδαία έργα της χώρας (και όχι μόνο).
Η ΣΔΙΤ, περιλαμβάνει τρεις μονάδες διαχείρισης απορριμμάτων και αρκετούς σταθμούς μεταφόρτωσης απορριμμάτων.