![Πρωτιά για τον Ζωγραφάκη και την Μακρή του ομίλου τένις της ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ στο Loubier](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/04/0aa165be4b3d8a04169d7ff78b856c70_XL.jpg)
![Πρωτιά για τον Ζωγραφάκη και την Μακρή του ομίλου τένις της ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ στο Loubier](https://www.arcadialive.gr/images/joomgrabber/2023-04/782b4f7c48.jpeg)
Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ., και η προπονητική ομάδα των κ.
Παπαδόπουλου και κας. Σταθούλη, θα ήθελαν να συγχαρούν δημοσίως τον αθλητή του ομίλου Δαβίδ Ζωγραφάκη για την κατάκτηση της 1ης θέσης στο Loubier.
Ποιο συγκεκριμένα ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης στο ταμπλό μικτά διπλά με την συναθλήτρια του Μακρή Ελένη πέρασαν τον πρώτο γύρο με bye σε 16άρι ταμπλό και στην οκτάδα επικράτησαν του ζευγαριού Βαλσάμης – Παπαθεοδώρου με 2-1 σετ (63, 36, 10-5). Στην Τετράδα του τουρνουά επικράτησαν των Ευαγγελία – Τζούλη με 2-0 σετ (61, 62). Στον μεγάλο τελικό του τουρνουά το ζευγάρι Ζωγραφάκης – Μακρή αντιμετώπισαν επιτυχημένα αυτό των Ζαχαρούδη – Παπαδοπούλου με 2-0 σετ (62, 75) κατακτώντας την 1η θέση του τουρνουά.
Για μια ακόμη φορά ο όμιλος συγχαίρει τον Δαβίδ Ζωγραφάκη και την Ελένη Μακρή για αυτή τους την επιτυχία και ευχόμαστε καλή συνέχεια στα επόμενα αγωνιστικά ραντεβού τους.
#ΑΕΚ_ΤΡΙΠΟΛΗΣ_ΤΕΝΝΙΣ #ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ