Κατάκτηση της 1ης θέση για τους Ζωγραφάκη και Γαλανοπούλου του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στο Acropolis Cup 2023
Ο Πρόεδρος του Δ.Σ της AEK TPIΠOΛHΣ κ. Bαλασόπουλος, το Δ.Σ., και η προπονητική ομάδα των κ.
Παπαδόπουλου, κας. Σταθούλη και κ. Αρβανίτη, θα ήθελαν να συγχαρούν τον αθλητή του ομίλου Δαβίδ Ζωγραφάκη και τον συμπαίκτρια του στα διπλά Μάγδα…

Ο αθλητής του ομίλου σε 16άρι ταμπλό ξεκίνησε μαζί με την Γαλανοπούλου από την 1η θέση του κυρίως ταμπλό και στον πρώτο γύρο πέρασαν με bye.

Στον δεύτερο γύρο επικράτησαν του ζευγαριού Μάλλη και Τσούχλαρη με 2-0 σετ (61, 61).

Στην Τετράδα του τουρνουά επικράτησαν εύκολα της ομάδας των Ζορμπά και Δασκαλόπουλου με 2-0 σετ (62, 60).

Στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης οι Ζωγραφάκης και Γαλανοπούλου κέρδισαν το κύπελλο της 1ης θέσης επικρατώντας με σκορ 2-0 σετ (62, 62) του ζευγαριού των Άστρα και Πανταζάτου.

“Πολλά συγχαρητήρια στο ζευγάρι των αθλητών Ζωγραφάκη και Γαλανοπούλου για την 1η θέση στο μεγάλο τουρνουά Acropolis, που τα τελευταία χρόνια ο όμιλός έχει σταθερά δυνατή παρουσία.

Καλή συνέχεια στους αθλητές μας, στις επόμενες αγωνιστικές τους δραστηριότητες.”