![Δήμος Τρίπολης | Ενημερωτική συνάντηση στο Καμάρι για θέματα σχολικής και ενδοοικογενειακής βίας](https://arcadia-live.gr/wp-content/uploads/2023/06/dbed7eb17822aa73130f944fde924ee9_XL.jpg)
![Δήμος Τρίπολης | Ενημερωτική συνάντηση στο Καμάρι για θέματα σχολικής και ενδοοικογενειακής βίας](https://www.arcadialive.gr/images/joomgrabber/2023-06/8af9cc0c29.jpeg)
Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων της εξάλειψης των στερεοτύπων που σχετίζονται με την έννοια της έμφυλης βίας, η Δημοτική Επιτροπή Ισότητας (ΔΕΠΙΣ) σε συνεργασία με την Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου Τρίπολης, πραγματοποιεί ενημερωτική δράση που θα λάβει χώρα στο Πολιτιστικό Κέντρο…
Η δράση αυτή, έχει ως απώτερο σκοπό την ευαισθητοποίηση του κοινού σε θέματα που σχετίζονται με την σχολική και την ενδοοικογενειακή βία.
Η συνάντηση θα είναι διαδραστική με την ενεργή παρουσία σας, καθώς συμμετέχοντες της δράσης θα είναι η Κοινωνική Λειτουργός του Δήμου και η Ψυχολόγος του Συμβουλευτικού Κέντρου Κακοποιημένων Γυναικών.
H Πρόεδρος της Δημοτικής Επιτροπής Ισότητας του Δήμου Τρίπολης κ. Καρούντζου Ελένη, Αντιδήμαρχος Πολιτισμού – Τουρισμού.
#ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ #ΕΝΔΟΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ_ΒΙΑ #ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ #εκδηλωση